Skeleton

Skeleton

Zhmotnění krásy a vitality přírody

Hlavním důrazem při tvorbě této nové generace rámu byla především jeho vitalita a síla. I přesto, že na tvorbu rámu bylo použito dvakrát více vrstev dřeva a duralové části byly nahrazeny nerezovou ocelí, docílili jsme stejné váhy jako v předešlé verzi. Stavebním materiálem předešlé verze byl javor, který byl vyměněn za téměř dvakrát lehčí bambus.

Skeleton

Kosti nemají svůj trojúhelníkový profil pro nic za nic. Trojúhelníkový tvar je ideálním konstrukčním prvkem s optimálním objemovým poměrem, zaoblení hran tyto vlastnosti ještě umocňuje.
A právě díky zdvojení síly rámu jsme byli schopni těchto skeletálních profilů docílit. Pružnost a pevnost je podle potřeby definována přizpůsobením šíře a výšky profilu.

Spodní část rámu je formována do tvaru V. Tento otevřený tvar současně snižuje hmotnost a zvyšuje pevnost. Ze stejného důvodu byla vertikálně protažena i zadní vidlice. Pro zajištění ještě větší stability geometrie rámu a tlumení nežádoucích vibrací, jsme tentokrát upevnili sedlovou trubku napevno v silent-blocku. Hlavové složení řidítek prošlo kompletním re-designem.